برو بالا
   1397 جمعه 28 دی
تبریک تولد همکاران متولد مرداد ماه
تعداد بازدید : 1977
1394 شنبه 3 مرداد
چه زیباست رسیدن دوباره به روز زیبای آفرینش و چه اندازه عجیب است روز ابتدای بودن . ورق خوردن برگ سبز دیگری از زندگی تان را تبریک می گوییم.

نگاهی به معنی لغوی مرداد :

مرداد نام پنجمین ماه سال و روز هفتم هر ماه در گاه‌شماری اعتدالی خورشیدی است. در اوستا امرتات ،در پهلوی امرداد و در فارسی امرداد گفته شده که کلمه ای است مرکب از سه جزء:اول “ا” ادات نفی به معنی نه، دوم “مرتا” به معنی مردنی و نابود شدنی نیست و سوم تات که پسوند و دال بر مونث است. بنابراین امرداد یعنی بی مرگی و آسیب ندیدنی یا جاودانی. پس واژه “مرداد” به غلط استعمال می‌شود. در ادبیات مزدیسنا امرداد یکی از امشاسپندان است که نگهبانی نباتات با اوست.
در مزدیسنا شخص باید به صفات مشخصه پنج امشاسپند دیگر که عبارتند از:
نیک اندیشی، صلح و سازش، راستی و درستی، فروتنی و محبت به همنوع، تامین اسایش و امنیت بشر مجهز باشد تا به کمال مطلوب همه که از خصایص امرداد است نایل گردد.  

ويژگيهای بارز  متولدین مرداد :  مغرور، سخاوتمند، دارای حس فرماندهی، بلند نظر و رياست طلب، دوستدار تجمل و تعريف و تمجيد، با مناعت و مغرور، سخت كوش و مقاوم، با گذشت ولی خود خواه، فاقد بد ذاتی و شقاوت، رفيق باز، صديق و مهربان، بدون عشق نمی تواند زندگی كند، خشم او طولانی است.

همکاران مشروحه زیر در ایام مرداد ماه متولد شده اند ، تولدشان را صمیمانه تبریک گفته و از ایزد منان برایشان شادی ، سلامتی و سربلندی آرزو داریم .

 

 

ص . ابوالحسنی


نظرات بینندگان

 • مرکز پخش بابل
  1394/05/03
  ساعت 8:45:44    
  با سلام و عرض تبریک به کلیه همکاران متولد مرداد ماه و آرزوی سلامتی و عمر با عزت برای شما
 • رضا سلطانی
  1394/05/03
  ساعت 12:1:44    
  با عرض سلام و تبریک خدمت همکاران محترم متولد مرداد ماه به ویژه دوست و همکار خوبم جناب آقای اسدی انشاالله همیشه سلامت باشین و به آرزوهای خوبتون برسید زندگیت را با لبخند هایت نگاه کن نه با اشکهایت سالهای عمرت با با دوستانت بشمار نه با تعداد شمع های روی کیک تولدتون مبارک دوستان عزیز
 • محمد هاشمی
  1394/05/03
  ساعت 12:13:8    
  امروز خورشید شادمانه‏ ترین طلوعش را خواهد کرد و دنیا رنگ دیگری خواهد گرفت قلب ها به مناسبت آمدنتان خوشامد خواهند گفت فرشتگان آسمانی سالروز زمینی شدنتان مبارک.
 • همکار
  1394/05/08
  ساعت 13:36:46    
  همکاران گرامی تولدتان مبارک.
 • مرکز پخش رشت
  1394/05/10
  ساعت 10:45:32    
  سلام عرض تبریک به متولدین مرداد وآرزوی بهروزی طول عمر با عزت برای همگی
 • متولد مرداد
  1394/05/27
  ساعت 9:0:45    
  ازهمه سپاسگذارم

نظر شما


نام :
ایمیل :
نظر :