برو بالا
   1397 جمعه 28 دی
تبریک تولد همکاران متولد شهریور ماه
تعداد بازدید : 2312
1394 یکشنبه 1 شهریور
تولد تکرار امیدواری خداوندی است ، یادآوری این تکرار بر شما گرامی باد.

نگاهی به معنای لغوی شهریور :

شهریور نام ششمین ماه سال و روز چهارم هر ماه در گاه‌شماری اعتدالی خورشیدی است . در اوستا خشتروئیریه، در پهلوی شتریور و در فارسی شهریور می‌دانند.  نظر نخست آن است که گفته می شود :کلمه ای است مرکب از دو جزء: خشتر که در اوستا و پارسی باستان و سانسکریت به معنی کشور و پادشاهی است و جزء دوم صفت است از ور به معنی برتری دادن وئیر یه یعنی برگزیده و آرزو شده و جمعاً یعنی کشور منتخب یا پادشاهی برگزیده . این ترکیب بارها در اوستا به معنی بهشت یا کشور آسمانی اهورامزدا آمده است . نظر دوم آن است که گفته اند در ریشه (شَهری بَر )بوده به معنای ماه بُردنِ میوه به شهر . واژه ی (بَر ) در شهری بر یا شهریور به معنی میوه است. شهریور در جهان روحانی نماینده پادشاهی ایزدی و فر و اقتدار خداوندی است و در جهان مادی پاسبان فلزات. چون نگهبانی فلزات با اوستاو را دستگیر فقرا و ایزد رحم و مروت خوانده اند. روایت شده است شهریور آزرده و دلتنگ می‌شود از کسی که سیم و زر را بد به کار اندازد یا بگذارد که زنگ بزند.

خصوصيات كلي متولدين شهريورماه : حسّاس ، با هوش ، شاد و سر حال ، دقيق ، وظيفه شناس ، خوش هيكل و خوش تيپ ، سالم و تندرست ، اهل سازش ، سود جو ، خجول ، بد پيله ، واقعاْ ساعي و كوشا ، سرمايه دار ، كمال گرا ، صبور و آرام ، عاشق سلامت خود ، متّكي به نفس ، خونسرد و خوددار ، عاشق كامپيوتر ، روشنفكر و دانشمند ، قابل انعطاف ، وسواسي ، پر انرژي ، مبتكر ، اهل اعتدال و ميانه روي ، كمك رسان ، اهل انتقاد ، معتمد ، وفادار ، با ايمان ، رام نشدني ، بي ريا و بي تزوير ، خوش قلب ، چشم و گوش بسته ، با شرم و حيا ، ثابت قدم ، مورد حسد قرار مي گيرد ، دور از جرّ و بحث ، گول زرق و برق را نمي خورد ، فرشته خو ، خيلي درس خوان ، چابك ، خيال پرداز ، داراي ذائقه قوي ، با انضباط و مستقل ، كاردان و لايق ، نكته سنج ، خود كفا ، پر توقّع ، اهل همدردي ، زود رنج ، قاطع ، دور انديش ، خرده ‌گير و خورده بين .

همکاران مشروحه در ذیل در شهریور ماه متولد شده اند ، ضمن تبریک صمیمانه تولدشان قهقهه هایی آسمانی و آرامش زلال زندگی را برایشان آرزو داریم .  

 

ص . ابوالحسنی


نظرات بینندگان

 • فرزاد حبیبی
  1394/06/01
  ساعت 14:14:49    
  ضمن تبریک سالروز تولد همکاران محترم متولد شهریور ، برایتان سلامتی ، شادکامی و آرامش را در کنار خانواده را آرزومندم .
 • علی پناهی
  1394/06/02
  ساعت 8:40:25    
  تبریک و شادباش خدمت همکاران محترم
 • سید عرفان عظیمی
  1394/06/02
  ساعت 12:54:11    
  با سلام ضمن تبریک سالروز تواد به تمام همکاران شهریورماه دلتون شادباشه
 • عظیم ناجی کیوی
  1394/06/02
  ساعت 15:13:13    
  با سلام و عرض تبریک خدمت همه همکاران متولد شهریور و آرزوی سلامتی و طول عمر برای آنها
 • مرکز پخش رشت
  1394/06/09
  ساعت 9:17:49    
  با سلام تبریک وتهنیت به همکاران عزیز آرزوی سلامتی وتندرستی برای متولدین شهریور
 • زهرا سلیمی-IT
  1394/06/19
  ساعت 9:10:40    
  با سلام .تبریک میگم به همه، به خصوص به همکاران IT مراکز :آقای سعید اسدی(رشت) -آقای آرمان نظرپور(کرمانشاه)-آقای محمد رحمانی(کرمان)-آقای میلاد عرجی(تهران شرق)-آقای ابراهیم ابراهیم پور(شیراز) و خانم لیدا مرادی(قزوین)
 • مرکز اهواز
  1394/10/01
  ساعت 14:51:0    
  ضمن عرض تبریک و شادباش به مناسبت فرا رسیدن روز میلاد همکاران ارجمند بنده امیر طهماسبی شاه منصوری راننده پخش مرکز اهواز متولد 30 شهریور هستم اما گویا دوستان فراموش کردن اسم بنده رو هم جزء اسامی ذکر شده قرار بدن سپاس از زحمات همکاران گرامی خدا قوت

نظر شما


نام :
ایمیل :
نظر :