برو بالا
   1397 شنبه 28 مهر
برگزاری دوره آموزشی سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار
تعداد بازدید : 1024
1396 یکشنبه 10 اردیبهشت
تمام محیط های کاری ، سازمان ها ، ادارات ، کارخانجات و ... درصدد افزایش کارایی کارکنان خود هستند که ایجاد شرایط محیطی سالم اولین و اساسی ترین گام در این راستا می باشد .

انسان زندگی خود را در محیط های مختلف می گذراند که محیط کاری از مهم ترین محیط هایی است که فرد از بزرگسالی بخش اعظمی از وقت خود را در آنجا سپری می کند . بر این اساس روشن است عوامل موجود در محیط کاری عملکرد فرد را در شغل او تحت تأثیر قرا می دهند .

در همین راستا شرکت پخش هجرت اقدام به برگزاری دوره آموزشی ارتقای سلامت جسمانی کارکنان در محیط کار نمود که فاز اول این دوره روز پنجشنبه مورخ 7/2 در دفتر مرکزی شرکت و برای کارشناسان واحدها برگزار گردید .

مدرس این دوره 6 ساعته جناب آقای دکتر پارسا ، تنها ایرانی عضو کالج پزشکان ورزشی کشور آمریکا ، مدرس دانشگاه های تهران  و متخصص طب ورزشی بود که به موضوعات این حوزه شامل تأثیر ارگونومی در بیماری های اسکلتی و عضلانی ناشی از کار ( میز ، صندلی اداری و ...) نقش تغذیه و اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی در سلامت جسمانی و جلوگیری از خستگی های مفرط ، عادت های غلط غذایی ، نقش میوه ها ، سبزی ها و فیبرها در سلامت بدن و اصول دریافت کالری پرداخت .

ایشان در بخشی از این دوره آموزشی به بیان مسائلی پیرامون تأثیر حرکات ورزشی در جلوگیری از بروز آسیب های اسکلتی و عضلانی ، حرکات کششی در محل کار و متناسب با محیط اداری ، حرکات ورزشی پیشگیرانه ، نقش حرکات اصلاحی در رفع آسیب های جسمانی و بیماری های ناشی از کار ، تعریف حرکات اصلاحی و نیز حرکات اصلاحی قابل اجرا در محیط کار( گردن ، شانه ها ، مچ دست ، زانو ، ستون فقرات و ...) پرداخت .

همچنین مقرر گردید این دوره آموزشی برای تمامی کارکنان در سایر مراکز نیز برگزار گردد .

 

 

 

 

 

 

 

 

عکس و خبر : ص . ابوالحسنی

 نظر شما


نام :
ایمیل :
نظر :